Ve Stínadlech se něco děje (10.4. – 30.6)

Vše o dlouhodobé hře.

Senzační zpráva o tom, že se objevil ježek v kleci, i když zatím jen jako kresba na zdi u Rozdělovací třídy, způsobila obrovský zmatek. Každý se chce ježka zmocnit nebo o něm alespoň zjistit co nejvíc informací.
Kdo nakonec ježka získá, se rozhodne až na táboře.
Ti, kdo se ve Stínadlech moc nevyznají, můžou si při pátrání po ježkovi nahlédnout do mapy Stínadel. Ta je vyvěšena v klubovně a taky v následujícím dokumentu.

Jedná se o část města uvnitř hradeb nebo těsně kolem nich.

Každé dva týdny se zde objeví (taky na nástěnce v klubovně) šifra a úkol.
Během družinovky, nebude-li dohodnuto jinak, můžete se vydat pátrat na místo, které je v šifře popsané.

V.

Pátá, předposlední šifra je napodobenina slepeckého, tzv. Braillova písma. Ti, kterým neslouží oči, dokážou „číst hmatem“ – malé výstupky na papíru jsou v této šifře znázorněny černými puntíky.  Každá řádka je jedno slovo.
K rozluštění šifry budete nejspíš potřebovat tahák. Pokud si jej nenajdete na internetu, můžete si půjčit jeden výtisk na nástěnce v klubovně. Na rozluštění šifry, pátrání po průkazním lístku a na splnění úkolu máte čas do 15. června.

Šifra:

Praktický úkol: Založit si deník a v něm mít vyplněné alespoň údaje ke své družině, oddílu, středisku.

IV.

K rozluštění čtvrté šifry budete potřebovat šifrovací mřížku. Pokud ji ještě nemáte, můžete si vzít jeden výtisk na nástěnce v klubovně. Na rozluštění šifry, pátrání po průkazním lístku a na splnění úkolu máte čas do 31. května.

Šifra :

Praktický úkol: Zhotov si krabičku poslední záchrany nebo látkový sáček (jako na kuličky).

III.

Na rozluštění třetí šifry, následném pátrání po průkazním lístku na daném místě  a na splnění úkolu máte čas od 1. do 15. května.

Šifra: 3/2, 2/3, 5/1, 4/1, 5/1, 5/2;  1/5;  1/3, 1/1, 1/4, 2/3, 5/1;  1/4, 3/4, 5/3, 5/4, 4/2;  3/1, 5/1, 3/4, 2/5, 5/1, 4/3, 4/5, 3/3; 4/4, 3/1, 3/2, 5/3, 4/1, 1/5, 3/3.

Praktický úkol: Vyrob praktický předmět do klubovny.

II.

Na rozluštění druhé šifry a následném pátrání na daném místě  a taky na splnění úkolu máte čas od 15. do 28. dubna.

Šifra – HAHLOHEEHDUHEIHJ VEH ZOHÁAHDUHUIHŠYHNAHÍ UOHLEHIUHCIHI UYH OAHBOHREHAUHZIHU PYHOAHSOHLEHEUHDIHNYHÍ VAHEOHČEHEUHŘIHE

Praktický úkol: Upleť pomlázku nebo udělej píšťalku.I.

Na rozluštění první šifry a následném pátrání na daném místě  a taky na splnění úkolu máte čas od 1. do 14. dubna.

Šifra – ÍŽÍŘM AZ ECILU ĚNARTS ÍŠJĚTORP AN UROVAJ ĚNITUD V JEDELH

Praktický úkol: Aktivně se zúčastni úklidu okolí klubovny nebo jiného předem určeného místa