Adventní věnce (3. prosince 2023)

Tradiční akce, kvůli sněhové kalamitě v lehce netradičním termínu.

Sobota před první adventní nedělí patří již mnoho let v Prachaticích akci Vázání adventních věnců pro veřejnost, kterou pořádá naše skautské středisko. Letos nám plány narušil neobvyklý sněhový příval, a proto byla akce v plánovaný den konání raději přesunuta na neděli.
Počasí se umoudřilo, zaměstnanci DDM pročistili přístup k budově sněhovými závějemi a tak se odpoledne mohla místní tělocvična opět zaplnit vůní jedlového chvojí, která je tím prvním, co příchozí praští přes nos. Chvojí jsme totiž za pomoci Městských lesů Prachatice připravili už o týden dříve.
Návštěvníků bylo hojně z řad skautů i veřejnosti. Díky finanční podpoře Města Prachatice bylo oproti předchozím letům, kdy jsme nachystali hlavně chvojí, korpusy a drátky, tentokrát na výběr i velké množství krásných ozdob, což ocenily zvláště některé děti, jejichž věnce pak byly zakryté sněhovými vločkami, dřevěnými domečky a stromečky.
Atmosféra naplněná povšechným hlaholem a vánočními koledami naladila přítomné na adventní vlnu. Zapojily se děti i dospělí všech věkových kategorií. Pod rukama návštěvníků vnikaly věnce různých barevných kombinací a v mnoha prachatických rodinách tak v neděli večer zahájili advent zapálením první svíčky na věnci z této akce. Jsme rádi, že se akce povedla a těšíme se na setkání při dalších příležitostech, například na Štědrý den při roznášení Betlémského světla.
Děkujeme za dlouhodobou podporu Městu Prachatice a Jihočeskému kraji, dále redakcím Prachatickonews.cz, Prachatice.eu a Radničního listu, které nám pomáhají s propagací našich akcí.

Tuto konkrétní akci finančně podpořilo Město Prachatice.